s. Helena Majewska

Artykuł z Kuriera Wileńskiego opublikowany 27.12.2017 r. będący relacją z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, dotyczącej życia i posłannictwa s. Heleny Majewskiej, wileńskiej mistyczki i apostołki Bozego Miłosierdzia.

Wywiad z Grzegorzem Górnym o "Ludziach z Doliny Śmierci". Jedna z historii opisanych w książce dotyczy s. Heleny Majewskiej.

Artykuł o s. Helenie, wygłoszony na międzynarodowej konferencji „Apostołowie Bożego Miłosierdzia”, która odbyła się w wileńskim seminarium duchownym, 17 09 2016, a zorganizowana została w ramach obchodów Roku Miłosierdzia. 

Trwający w Kościele Rok Miłosierdzia skłania do zastanowienia się przede wszystkim nad tajemnicą Miłosierdzia Bożego w naszym życiu, do skierowania „miłosiernego wzroku" w stronę bliźniego, ale też do odnajdywania historycznych śladów tych, którzy byli powiernikami Jezusa w krzewieniu kultu.

„Mnie zaś Pan Bóg, dając łaski podobne, jakie miała śp. s. Faustyna […], żywa jako narzędzie pomocnicze które ma w porozumieniu się z Ojcem od miłosierdzia dopomóc tej, która będzie stała na czele nowo organizującego się zakonu miłosierdzia.” (Dzienniczek s. H. Majewskiej, 1941 r.)

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal