Spotkanie opłatkowe Przyjaciół Kościoła na Wschodzie

W dniach 05-06 stycznia w naszym domu w Konstancinie odbyło się spotkanie opłatkowe dla współpracowników zgromadzenia i przyjaciół Kościoła na Wschodzie. W spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób. "Don Bernardo Antonini - apostoł wschodu z anielskim charyzmatem" to temat przewodni spotkania. Prelegentami byli goście z Verony: don Giuseppe Vantini - postulator procesu beatyfikacyjnego na poziomie diecezji dona Bernardo oraz kleryk Luca Zanotto, który dał świadectwo powołania do życia w kapłaństwie, a u którego podstaw jest don Bernardo. Spotkanie ubogacił spektakl "Światło w ciemności" oparty na scenach z życia dona Bernardo.

Podczas spotkania nasi Przyjaciele mogli również poznać historię powstawania domu wspólnoty w Nowej Wilejce na Litwie i budowy Centrum Kształcenia Rodziny.

Kulminacyjnym punktem spotknia była Eucharystia i wieczerza z wigilijnymi potrawami i oczywiście opłatkiem. Radość z przeżywanej tajemnicy Bożego Narodzenia płynęła przy radosnym śpiewie kolęd w języku polskim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i łacińskim.

 

Na zdjęciu: Sługa Boży don Bernardo Antonini

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal