Projekt „Profilaktyczno-terapeutyczna edukacja polskich rodzin w nowowilejskim Centrum Kształcenia Rodziny“ 2022

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów we współpracy z nowowilejskim Centrum Kształcenia Rodziny realizuje zadanie publiczne pod nazwą: 

Proflaktyczno-terapeutyczna edukacja polskich rodzin w nowowilejskim Centrum Kształcenia Rodziny (CKR). Wsparcie funkcjonowania polskiego przedszkola „pod skrzydłami Aniołów”

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za Granicą 2022“  w kwocie 90 220,00 PLN

  1. Całkowita wartość projektu – 95 548,00 PLN
  2. krótki opis zadania:

Projekt „Profilaktyczno-terapeutyczna edukacja polskich rodzin w nowowilejskim Centrum Kształcenia Rodziny“

Już trzeci rok z rzędu działalność gabinetów specjalistycznych i prowadzenie licznych warsztatów pod dachem  Centrum Kształcenia Rodziny zawdzięczamy dofinansowaniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Rzeczpospolitej Polskiej.

W roku bieżącym działają gabinety: logopedy, psychologa, kinezyterapii i  pracownika socjalnego. 

Dwie tury warsztatów dla przedszkolaków: „Odkrywcy świata” są już za nami, obecnie trwają warsztaty dla seniorów: „Ku zdrowotności” i szkoła dla rodziców i warsztaty dla małżeństw oparte na duchowości małżeństwa i rodziny. Realizacja zadania jest relacjonowana na bieżąco w aktualnościach na stronie CKR: https://centrumrodziny.lt/pl/blog/

Realizacja projektu potrwa do 31 grudnia 2022 r.

********************************************

Wszystkie działania w/w projektu zostały zrealizowane. Charakteryzował się tym, że jego działania były dedykowane dla pełnej gamy wiekowej członków polskich rodzin:  od najmłodszych do najstarszych. W projekcie uczestniczyło 232 osoby. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dla najmłodszych. Wszystkie działania przeprowadzone były w języku polskim i uczestniczyli w nich przede wszystkim Polacy z Nowej Wilejki, w której polska mniejszość wyjątkowo stanowi liczebną większość lokalnego społeczeństwa.

Szczegóły i dokumentacja zdjęciowa wydarzeń w aktualnościach na stronie CKR: https://centrumrodziny.lt/pl/blog/

Copyright©2010-2016 Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.
Strona stworzona dzięki Drupal